Specialist testare automată – EEU Software

Specialist testare automată

  • Nivel de experiență: Mediu – Senior
  • Industrie: Aplicații software
  • Tipul de angajare: permanent
  • Domeniu:  Inginerie, Tehnologia informației
  • Localizare: Hybrid – București, Brașov, Timișoara, Cluj – România

EEU Software derulează proiecte de dezvoltare software, folosind numeroase tehnologii de vârf. Veți avea ocazia de a vă împărtăși experiența în ciclul de dezvoltare al software-ului, alături de o echipă de programatori foarte talentați.

Descrierea postului:

  • Specialistul de testare înțelege cerințele business-ului, proiectează și execută cazuri de testare pentru a obține o acoperire optimă a cerințelor. Ea sau el participă la proiectarea și arhitectura de testare a aplicației și este capabil să îndeplinească sarcinile conform strategiei de testare
  • Ajută juniorii

Cerințe specifice:

  • Java, Selenium, Cucumber
  • Agile
  • Skill-uri de automatizare

Bine să fie:

  • Experiență DevOps
  • Chef, Ruby scripting  sau orice alt limbaj de scripting
  • Database DB2, Sybase, Oracle, MaxDB, MS SQL

Limbi străine:

  • Engleză nivel avansat / fluent
  • Alte limbi europene vor fi un mare plus

Beneficii oferite:

  • Rambursarea certificărilor obținute
  • Abonament medical la o clinică privată
  • Salariu motivant
  • Bonusuri de performanță
  • Carieră în domeniu bazată pe învățare și dezvoltare continuă
  • Proiecte multiple în derulare
  • Un mediu profesionist de lucru
  • Acces la tehnologii de vârf
  • Programe de dezvoltare profesională – certificări
  • Team buildings