Java developer – EEU Software

Java developer

  • Nivel de experiență: Mediu – Senior
  • Industrie: Aplicații software
  • Tipul de angajare: permanent
  • Domeniu:  Inginerie, Tehnologia informației
  • Localizare: Hybrid – București, Brașov, Timișoara, Cluj – România

EEU Software derulează proiecte de dezvoltare software, folosind numeroase tehnologii de vârf. Veți avea ocazia de a vă împărtăși experiența în ciclul de dezvoltare al software-ului, alături de o echipă de programatori foarte talentați.

Descrierea postului:

  • Discută cu clientul specificațiile tehnice și funcționale
  • Analizează, proiectează, codează, implementează specificațiile tehnice
  • Integrează, corectează, testează codul
  • Supraveghează, coordonează și ajută programatorii de nivel junior, membri ai echipei

Cerințe specifice:

  • Java (8+)
  • Oricare Spring framework – Spring boot, Spring Cloud, Spring security
  • Agile
  • Concepte de implementare automată

Bine să fie:

  • Microservices
  • JS frameworks
  • WS App server
  • DevOps
  • Jenkins, Sonar, SVN
  • SQL
  • Stored procedures

Limbi străine:

  • Engleză nivel avansat / fluent
  • alte limbi europene vor fi un mare plus

Beneficii oferite:

  • Rambursarea certificărilor obținute
  • Abonament medical la o clinică privată
  • Salariu motivant
  • Bonusuri de performanță
  • Carieră în domeniu bazată pe învățare și dezvoltare continuă
  • Proiecte multiple în derulare
  • Un mediu profesionist de lucru
  • Acces la tehnologii de vârf
  • Programe de dezvoltare profesională – certificări
  • Team buildings