.NET developer – EEU Software

.NET developer

  • Nivel de experiență: Mediu – Senior
  • Industrie: Aplicații software
  • Tipul de angajare: permanent
  • Domeniu:  Inginerie, Tehnologia informației
  • Localizare: Remote, România

EEU Software derulează proiecte de dezvoltare software, folosind numeroase tehnologii de vârf. Veți avea ocazia de a vă împărtăși experiența în ciclul de dezvoltare al software-ului, alături de o echipă de programatori foarte talentați.

Descrierea postului:

  • Discută cu clientul specificațiile tehnice și funcționale
  • Analizează, proiectează, codează, implementează specificațiile tehnice
  • Integrează, corectează, testează codul
  • Supraveghează, coordonează și ajută programatorii de nivel junior, membri ai echipei

Cerințe specifice:

  • Experiență dovedită ca Dezvoltator .NET sau Dezvoltator de Aplicații
  • Cunoștințe despre framework-ul ASP.NET, SQL Server și modele de design/arhitecturale (de exemplu, Model-View-Controller (MVC))
  • Cunoaștere a cel puțin unuia dintre limbajele .NET (de exemplu, C#, Visual Basic .NET) și HTML5/CSS3
  • Angular 15, ionic/Cordova (opțional)
  • Cunoaștere a stilurilor/arhitecturilor API-urilor (REST, RPC)

Bine să fie:

  • Experiență cu dezvoltarea de micro servicii
  • Orice fel de Cloud

Limbi străine:

  • Engleză nivel avansat / fluent
  • Alte limbi europene vor fi un mare plus

Beneficii oferite:

  • Avem o companie solidă (proiecte cu o durată minimă de un an), iar angajații rămân cu noi în medie aproximativ 10 ani. Avem numeroase proiecte (50+) și multe oportunități de carieră. După finalizarea primului proiect, pentru cel următor poți alege să îți perfecționezi abilitățile pe care deja le stăpânești sau să înveți tehnologii noi. Astfel, nu trebuie să schimbi compania, ci doar proiectul.
  • Rambursarea certificărilor obținute
  • Abonament medical la o clinică privată
  • Carieră în domeniu bazată pe învățare și dezvoltare continuă
  • Acces la tehnologii de vârf
  • Programe de dezvoltare profesională – certificări
  • Team buildings